Αρχείο μηνός Σεπτέμβριος 2015

Ενημερωτική συνάντηση γονέων

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες των μαθητών μας,

σας ενημερώνουμε ότι την προσεχή Τετάρτη 30 Σεπτεμβρίου 2015 και ώρα 18:00 θα πραγματοποιηθεί η πρώτη ενημερωτική συνάντηση γονέων για θέματα που σχετίζονται με την εκπαιδευτική διαδικασία και την πρόοδο των μαθητών.

Την ίδια ημέρα και ώρα μέλη του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 17ου Δ.Σ.Θεσ/νίκης θα παρευρίσκονται στον προθάλαμο του ισόγειου κτηρίου για ενημέρωση και είσπραξη των χρωστούμενων συνδρομών.

Από τη Διεύθυνση του Σχολείου

Χαιρετισμός

Αγαπητοί μαθητές, γονείς και κηδεμόνες των μαθητών μας,

με ιδιαίτερη χαρά κι ικανοποίηση υποδεχόμαστε παλαιούς και καινούριους μαθητές στο σχολείο μας, αισιοδοξώντας για μια υγιή, δημιουργική και παραγωγική σχολική χρονιά.

Το σχολείο, χωρίς να παραγκωνίζει το γνωστικό του ρόλο, προσβλέπει να αποτελέσει παράλληλα, έναν χώρο για την ολοκλήρωση της προσωπικότητας των μαθητών, όπου αρχές και αξίες, όπως η διαφορετικότητα, το δημοκρατικό πνεύμα και ο πολιτισμός μπορούν να γίνουν πολύτιμα εφόδια στη μεθαυριανή ζωή τους.

Με την προσδοκία αυτή, στελέχη και διδακτικό προσωπικό σας καλωσορίζουμε στη μεγάλη οικογένεια του σχολείου μας.

Καλή σχολική χρονιά, με υγεία και προκοπή.

Από τη διεύθυνση του 17ου Δ.Σ.Θεσ/νίκης

Αγιασμός

Ο αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς 2015?2016 θα τελεστεί την Παρασκευή 11 Σεπτεμβρίου 2015, στις 09:00 π. μ.

Τα παιδιά θα παραμείνουν στο σχολείο μέχρι τις 10:30 π.μ. Παρακαλούμε να έχουν μαζί τους τις τσάντες τους για να μεταφέρουν και τα βιβλία τους.

Από τη Διεύθυνση του Σχολείου